Lietuvių Русский English

Kiekvienas galime tapti gelbėtoju

2015-12-14

Kas kart, kai einant gatve žvilgsnis nunyra į šaligatvį, o mintis lyg palaidas avis sunku pagauti,  nebepastebime, kur skuba aplinkiniai. Tik policijos, gaisrinės ar greitosios medicinos pagalbos automobilių sirenų garsai ir blyksintys žiburėliai priverčia suklusti. Susimąstome, kas nutiko? Nelaimė ar džiaugsmas – paskutiniai žmogaus atokvėpiai ar ateinančios gyvybės beldimasis? Neramu... Tačiau dažniausiai  susimąstome  apie tuos, kuriems reikalinga pagalba, o ne apie tuos,  kurie tą pagalbą teikia. Plyksteli ir mintis apie tai, ką daryčiau, jei šalia atsitiktų nelaimė.

Lapkričio 30 d.  Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubo nariai ir kandidatai į jį, kartu su Rotary akademijos studentais turėjo puikią galimybę iš arčiau susipažinti su Klaipėdos greitosios medicininės pagalbos stoties darbu, jo svarba ir pajusti didelį ten dirbančių žmonių atsidavimą dėl kiekvienos  gyvybės išsaugojimo.

Susitikimo metu greitosios medicinos pagalbos specialistė Lina Končienė kartu su paramedike Viktorija Puidokaite ne tik pademonstravo, kaip tinkamai elgtis su nelaimės ištiktu žmogumi, bet ir įrodė, kad kiekvienas iš mūsų galime pagelbėti nelaimės ištiktiesiems. Susitikimo dalyviai turėjo unikalią progą stebėti Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties darbuotojų veiklą bei patys mėginti atlikti kai kuriuos gelbėjimo veiksmus.

„Įspūdžiai ir praktinė patirtis neapsakoma žodžiais. Mes dar kartą įsitikinome, koks tai atsakingas darbas ir kaip kiekvienam iš mūsų tam trūksta žinių. Svarbu suvokti, kad bet kurią akimirką gali nutikti ekstremali situacija, ir gali prireikti teikti skubią medicininę pagalbą, bent kol atvyks greitosios medicinos pagalbos specialistai,“ – įspūdžiais dalijosi Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubo narė Vidmantė Jonauskienė.

Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubo nariai, kandidatai ir Rotary akademijos studentai dėkoja Klaipėdos greitosios medicinos pagalbos stoties administracijai už galimybę ne tik išgirsti, suvokti, pamatyti, bet ir  praktiškai išbandyti tai, su kuo greitosios pagalbos specialistai susiduria kiekvieną dieną. Už praktinius mokymus ir nuoširdų bendravimą dėkojame skubios pagalbos specialistei Linai Končienei ir paramedikei Viktorijai Puidokaitei. Susitikimo dalyviai tikino, kad susitikimas įkvėpė įgytomis žiniomis mielai dalintis su kitais... Tad nėra ko laukti, mažiausia, ką galime padaryti šią akimirką, tai į savo, artimųjų, draugų mobiliuosius telefonus įvestigreitosios medicinos pagalbos telefono numerį - 033, o kolegas ir kitus paskatinti nelikti abejingais padaryti tą patį. 

Rotaty Akademijos studentė – Dovilė Petraitytė

Prisijungti

Artėjantys gimtadieniai

  • 10.02Jadvyga Žavrid
  • 10.08Andrius Barniškis

Naujienlaiškis

Draugai ir partneriai
Vilniaus Rotaract klubas
Vilniaus Geležinio vilko Rotaract klubas
Šiaulių auksinio rato Rotaract klubas
Panevėžio Rotaract klubas
Marijampolės Rotaract klubas