Lietuvių Русский English

Svajonių senamiestis

„Be praeities nebus ir ateities!“. Klaipėda jau du kartus pripažinta super miestu. O ar žinome mūsų mylimo uostamiesčio istoriją? Juk tai turėtų būti kiekvieno sąmoningo klaipėdiečio pareiga. Tuo tikėdami ir siekdami supažindinti Klaipėdos bendruomėnės narius bei Klaipėdos svečius su miesto, pastatų istorija, Klaipėdos senamiesčio „ROTARACT“ klubas įgyvendina „Svajonių senamiesčio“ projektą.

Mūsų tikslas - sukurti pažintinį istorinių vietų senamiestyje kelią. Jį kursime įvairiose senamiesčio vietose: ant fasadų, iškabų ar kitokių pagrindų. Senamiestį pasirinkome remdamiesi Klaipėdos istoriko Johano Zembrickio (1900 m.)  tradicine Klaipėdos miesto atsiradimo hipoteze, kad pirmasis miestas buvo šiandieninio senamiesčio vietoje.

Projekto tolimesnė vizija, kad kiekvienas „išmanusis“ klaipėdietis ar miesto svečias mobiliosiomis programėlėmis galėtų gauti aprašymus skirtingomis kalbomis su nuotraukomis apie prieš tai toje pačioje vietoje buvusį įdomų objektą.

Šiuo metu projektas yra pirminėje stadijoje. Renkamos lėšos projekto įgyvendinimui.

Norite prisijungti prie šio projekto? Tai galite padaryti pirkdami „Svajonių senamiesčio“ atvirukus. Juos galima įsigyti senamiestyje esančiose kavinėse: „Friedricho pasažo“ kavos namuose, picerijoje, smuklėje, svečių namuose, „Coffee Inn“ (Tiltų g. 2/ Žvejų g. 1), „Meat Lovers Pub“, „Max coffee“ (Turgaus g. 11). Atvirukuose vaizduojamas miesto simboliu tituluojamas burlaivis „Meridianas“, Teatro aikštė, „Friedricho pasažas“, Senoji perkėla, „Ryžių malūnas“.

Įsigijus atviruką, jį galima išsiųsti tiesiog vietoje. Reikia tik užrašyti adresatą, linkėjimą ir įmesti atviruką į specialias dėžutes, esančias kavinėse (Friedricho pasažo kavinėse atvirukai metami į atsiliepimų dežutes). Siuntimo kaštai yra įskaičiuoti į atviruko kainą (2 Eur), o patys atvirukai išsiunčiami gavėjams kiekvieną savaitę.

Planuojama, kad jau 2016 metais atsiras pirmieji piešiniai. Visa informacija apie projekto eigą skelbiama projekto Facebook paskyroje.

Prisijungti

Artėjantys gimtadieniai

  • 10.02Jadvyga Žavrid
  • 10.08Andrius Barniškis

Naujienlaiškis

Draugai ir partneriai
Intespa
Rotary international
Vilniaus Geležinio vilko Rotaract klubas
Interact club of Klaipeda AD-ASTRA
Kauno Rotaract klubas