Lietuvių Русский English

Mūsų veikla

Rotaract – tai tarptautinės Rotary organizacijos jaunieji pasekėjai. Klubo nariai – 18-29 metų aukštos reputacijos jaunimo lyderiai, siekiantys aukščiausių tikslų, norintys tobulėti ir kartu vesti kitus, tarnaujantys visuomenei. Jie organizuoja humanitarinius projektus, ugdo ir skatina dorovinius profesinės veiklos pradus, tarptautinį tarpusavio supratimą, gerą valią ir taiką.

Rotaract klubai šalyje ir visame pasaulyje užsiima socialine, labdaringa veikla, organizuoja projektus, renka lėšas opioms socialinėms problemoms spręsti ar jautrių visuomenės grupių kasdienybei praskaidrinti. Taip pat skatina lyderystę, bendradarbiavimą su didelius tikslus pasiekusiais asmenimis, kurie pavyzdžiais įkvepia lyderio savybių turinčius jaunuolius bei skatina veikti.

Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubas įsikūrė 2000 m. vasario 7 d. ir sėkmingai gyvuoja iki šiol. Klube nuolat veikia beveik 30 tikrųjų narių bei kandidatų, rotarietiškos veiklos nepamiršta ir 9 garbės nariai, už nuopelnus klubui ir visai Rotary organzijai pagerbti šiuo titulu.

Pagrindiniai projektai – Rotary akademija, Klaipėdos tuberkuliozinės ligoninės vaikų skyriaus globojimas bei „Mums rūpi dantukų sveikata“.

Rotary akademija – tai projektas, rengiamas bendradarbiaujant šalies Rotary bei Rotaract klubams. Jame taikomas mentorystės metodas, kai didelę profesinę bei gyvenimišką patirtį turintys Rotary klubų nariai kuo daugiau žinių stengiasi perteikti projekto atrankos etapus perėjusiems studentams. Projektas organizuojamas nuo 2009 -ųjų ir kasmet sukviečia vis daugiau studentų ir juos kuruojančių mentorių.

Klaipėdos tuberkuliozinės ligoninės vaikų skyrių klubas globoja jau keletą metų. Kasmet nuo klastingos ligos ten besigydančius keliolika vaikų klubiečiai džiugina Moliūgų pjaustymo bei šv. Kalėdų šventėmis, rūpinasi jiems būtina medicinine įranga bei turiningu laisvalaikiu, dalina mažiesiems ligoniukams savo dėmesį, kurio jiems reikia labiausiai.

Projekto „Mums rūpi dantukų sveikata“ metu klubo nariai moko vaikus taisyklingai rūpintis savo dantimis bei dalina jiems priemones, kad tai, ką išmoko, vaikai galėtų taikyti kasdienybėje.  Rūpintis dantukais mokomi ir tuberkulioze regantys vaikai, ir Klaipėdos apskrities sutrikusio vystymosi kūdikių namų auklėtiniai.

Kita veikla. Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubas taip pat bendradarbiauja su uostamiesčio Rotary bei Interact klubais ir prisijungia prie jų projektų. Kasmet kartu su Rotary klubu „Aditė“ platinami  bilietai projektui „Geltonieji autobusiukai“, kurio metu vaikai iš uostamiesčio mokyklų be atlygio gali stebėti klasikinės muzikos pasirodymus bei taip ugdyti savo kultūrinį suvokimą ir muzikinį skonį. 2013 m. klubas prisijungė prie Interact klubo „Į žvaigždes“ rengto labdaringo projekto „Per kurčias akis“, kurio metu buvo surinti 15 000 litų klausos negalią turintiems vaikams būtinai paratūrai įsigyti. Taip pat klubas noriai prisideda prie jaunimo verslumo skatinimo, aplinkos tvarkymo, senolių užimtumo, socialinių akcijų.

Kaip tapti Klaipėdos „Senamiesčio“ Rotaract klubo nariu? Prie Rotaract veiklos gali prisijungti žingeidūs, energingi, aktyvūs, norintys tobulėti ir visuomenei daryti gera jaunuoliai. Juos į klubą pakviečia pilnateisiai jo nariai. Taip pat aktyvistai patys gali kreiptis į klubo narius, susitikti su paskirtu asmeniu, pasikalbėti, ir jam nutarus, kad kandidato iniciatyva klubui reikalinga, o organizacijos veikla jaunuoliui taip pat bus naudinga, jis pakviečiamas į klubo posėdį. Tuomet kandidatas ir nusprendžia, ar nori prisijungti prie Rotarietiškos veiklos.

Prisijungti

Artėjantys gimtadieniai

  • 10.02Jadvyga Žavrid
  • 10.08Andrius Barniškis

Naujienlaiškis

Draugai ir partneriai
Rotary international
Vilniaus Rotaract klubas
Kauno Rotaract klubas
Panevėžio Rotaract klubas
Marijampolės Rotaract klubas